12:07 PM Декада української мови та літератури | |
З 2 березня по 15 березня в нашій школі тривала декада української мови та літератури. Метою декади було донести до школярів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідного слова, розвивати мовленнєві та творчі здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння мелодійності, багатогранності рідного слова, необхідності мови для життя народу. Розпочалася декада листопадом висловів про мову відомих українських та зарубіжних письменників. На перервах учні відгадували мовознавчі загадки, кросворди, лінгвістичні вікторини. У середу , 4 березня, пройшла акція «Збагачуй мову. Смакуй українські слова», під час якої діти та вчителі мали можливість насолодитися власне українськими словами-новотворами. Цього ж дня вчителька Карпушкіна В.В. з дев’ятикласниками запросила на урок літератури рідного краю за повістю В. Михайленко «Смілий», який пройшов у формі змагання між двома командами. Учні показали знання змісту твору, пройшовши такі етапи:
Актуальним зараз є питання про зміни в українському правописі. Тому четвер, 5 березня, розпочався інформаційною рубрикою «Стислий огляд основних змін у новій редакції «Українського правопису» (2019)» у доступній формі. Для учнів 5-7 класів учителька Покотило Л.М. провела інтелектуальну гру «Найрозумніший-2020». За звання найкращого знавця української мови змагалося 6 учнів: Ковальов В., Яроменко О. (5 кл.), Корж Є., Кандіна С. (6 кл.), Перунок В., Глотов В. (7 кл.). Гра проходила у три раунди. Звання «Найрозумніший-2020» здобула учениця 6 класу Кандіна С. У бібліотеці школи учні відвідали книжкову виставку «Український Прометей» ( до дня народження Т. Г. Шевченка» і змогли обрати щось цікаве для читання. Шевченківські дні, які припали на декаду української мови та літератури, пройшли по-сучасному. Зокрема,10 березня, була проведена інтелектуально-розважальна гра «Хто зверху?» у форматі телевізійної гри «Хто зверху?» під керівництвом учителя Карпушкіної В.В. Участь у ній брали учні 5, 9 класів. Хто буде зверху у знаннях біографії та творчості Т.Шевченка змагалися дві команди: «Шевченкові карасі» та «У бур’янах». Гра складалася з таких раундів:
Перемогу здобула команда «Шевченкові карасі». Також проходив конкурс стіннівок «Тарас Григорович Шевченко». У ньому брали участь учні 5-9 класів. Потрібно було заповнити такі рубрики: *Тарас Шевченко – це… *Цікаві факти. *Найвідоміші твори. *Я пишаюся Україною, бо… *Скласти сенкан «Тарас». Найцікавіші стіннівки випустили учні 8 і 9 класів.
Чи брали ви участь коли-небудь у фотоквесті? А знаєте ви, що воно таке? Насправді ж, фотоквест – це творче змагання, яке передбачає дати відповідь на питання фотографією. А ще фотоквест – це маса позитиву, корисної інформації та використання творчого потенціалу. Так-от, дев’ятикласники виконували завдання фотоквесту «Т.Г. Шевченко». Особливо треба відзначити за участь у фотоквесті Кравчук Наталію. Усі охочі мали змогу переглянути презентацію «Шевченко і кіно». Проведення різноманітних заходів активізує в учнів пізнавальну діяльність, зростає інтерес до філології, розкриваються творчі здібності школярів. | |
|
Всього коментарів: 0 | |