12:07 PM Декада української мови та літератури | |
Розпочалася декада листопадом висловів про мову відомих українських та зарубіжних письменників. На перервах учні відгадували мовознавчі загадки, кросворди, лінгвістичні вікторини. У середу , 4 березня, пройшла акція «Збагачуй мову. Смакуй українські слова», під час якої діти та вчителі мали можливість насолодитися власне українськими словами-новотворами. Цього ж дня вчителька Карпушкіна В.В. з дев’ятикласниками запросила на урок літератури рідного краю за повістю В. Михайленко «Смілий», який пройшов у формі змагання між двома командами. Учні показали знання змісту твору, пройшовши такі етапи:
Актуальним зараз є питання про зміни в українському правописі. Тому четвер, 5 березня, розпочався інформаційною рубрикою «Стислий огляд основних змін у новій редакції «Українського правопису» (2019)» у доступній формі. Для учнів 5-7 класів учителька Покотило Л.М. провела інтелектуальну гру «Найрозумніший-2020». За звання найкращого знавця української мови змагалося 6 учнів: Ковальов В., Яроменко О. (5 кл.), Корж Є., Кандіна С. (6 кл.), Перунок В., Глотов В. (7 кл.). Гра проходила у три раунди. Звання «Найрозумніший-2020» здобула учениця 6 класу Кандіна С. У бібліотеці школи учні відвідали книжкову виставку «Український Прометей» ( до дня народження Т. Г. Шевченка» і змогли обрати щось цікаве для читання. Шевченківські дні, які припали на декаду української мови та літератури, пройшли по-сучасному. Зокрема,10 березня, була проведена інтелектуально-розважальна гра «Хто зверху?» у форматі телевізійної гри «Хто зверху?» під керівництвом учителя Карпушкіної В.В. Участь у ній брали учні 5, 9 класів. Хто буде зверху у знаннях біографії та творчості Т.Шевченка змагалися дві команди: «Шевченкові карасі» та «У бур’янах». Гра складалася з таких раундів:
Перемогу здобула команда «Шевченкові карасі». Також проходив конкурс стіннівок «Тарас Григорович Шевченко». У ньому брали участь учні 5-9 класів. Потрібно було заповнити такі рубрики: *Тарас Шевченко – це… *Цікаві факти. *Найвідоміші твори. *Я пишаюся Україною, бо… *Скласти сенкан «Тарас». Найцікавіші стіннівки випустили учні 8 і 9 класів.
Чи брали ви участь коли-небудь у фотоквесті? А знаєте ви, що воно таке? Насправді ж, фотоквест – це творче змагання, яке передбачає дати відповідь на питання фотографією. А ще фотоквест – це маса позитиву, корисної інформації та використання творчого потенціалу. Так-от, дев’ятикласники виконували завдання фотоквесту «Т.Г. Шевченко». Особливо треба відзначити за участь у фотоквесті Кравчук Наталію. Усі охочі мали змогу переглянути презентацію «Шевченко і кіно». Проведення різноманітних заходів активізує в учнів пізнавальну діяльність, зростає інтерес до філології, розкриваються творчі здібності школярів. | |
|
Всього коментарів: 0 | |